My, dzieci okresu wojennego byliśmy żądni wiedzy i dlatego, podobnie do strumyków, które podążały do nurtu rzeki, myśmy jechali do Szkoły Inżynierskiej w Szczecinie. Naszym celem były studia z dziedziny mechaniki. Aby studiować w Szczecinie przybywaliśmy z różnych stron Polski i dlatego byliśmy różni: doświadczeniem życiowym, poziomem wykształcenia i wiekiem. Nie różniła nas jedynie chęć bycia studentem.
Do egzaminu wstępnego w 1952 roku zasiadła grupa młodych ludzi licząca około 300 osób, ale już po pierwszym semestrze pozostało nas troszkę więcej niż połowa, a studia ukończyliśmy w grupie 105 absolwentów -czteroletniego kursu inżynierskiego. W tym czasie Uczelnia uruchomiła drugi stopień nauczania. Skorzystaliśmy i kilkadziesiąt osób postanowiło przedłużyć studia. Byliśmy później pierwszymi magistrami Politechniki Szczecińskiej. W jakich warunkach i w jaki sposób zdobywaliśmy wiedzę oraz jakimi byliśmy studentami opowie nam treść wspomnień napisanych przez naszego kolegę Mietka Walków. Wspomnienia, poważne i trochę prześmiewcze zawarte są w książce pt. "Kamraci"
Mieliśmy szczęście, że od samego początku tworzyliśmy grupę ludzi serdecznych, koleżeńskich. Ludzi z poczuciem humoru i takimi pozostaliśmy przez lata; i tacy każdego roku (od 2002) spotykamy się na zjazdach. Na jednym z nich postanowiliśmy, że założymy stronę internetową, gdzie będziemy prezentować nasze wspomnienia, zjazdy i poprzez którą będziemy się mogli bardziej integrować. Na stronie prezentujemy zdjęcia ze Zjazdów wraz z opisami. Zamieszczamy je w dziale pt. Spotkania.
Poniżej odnośnik do poprawionej, pełnej wersji
Przypominamy, że trzymając przyciśnięty klawisz Ctrl i klikając:
+ powiększamy tekst;
- pomniejszamy tekst;
0 (zero) wracamy do początkowej wielkości.
Uwaga - Apel do wszystkich, którzy są związani z naszą Rodziną Akademicką wyrosłą w Szczecinie
Wprowadziliśmy na naszą stronę (dnia 17 grudnia 2020 roku) częściowo zmodyfikowaną treść (ze zdjęciami) pierwszej "książki" pt. "A to My", która wymaga wielu uzupełnień i poszerzeń.
Dla tego zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy chcieliby zamieszczony materiał uzupełnić, aby w miarę możliwości przeglądnęli posiadane materiały, dotychczasowy zapis i podzielili się z nami swoimi uwagami
Wspomnienia o tych, którzy stworzyli ten zespół ludzi oddanych nie tylko swojemu zawodowi, ale też swoim rodzinom i, którzy stworzyli potężne drzewo o korzeniach szczecińskich, zasługuje na dokładne zapisanie.
Potomkowie z pewnością, jeżeli nie teraz, to za kilka lat będą poszukiwali informacji o swoich przodkach.
Bardzo liczę na młodsze pokolenie, któremu dziadkowie przekazali nie tylko zamiłowanie do zdobywania wiedzy zawodowej, wiedzy ogólnej, zamiłowania do sportu, do podróży i poznawania innych ludzi, że odpowie na mój apel. Rodziców wnuków proszę, aby przeglądnęli pozostawione dokumenty przez tych, którzy odeszli i podzielili się swoimi uwagami z nami, moderatorami strony www.absolwenci56.pl
Adres można znaleźć na stronie. Mieczysław Walków
Dla uszanowania prywatności naszej społeczności, dane personalne oraz możliwość prowadzenia bloga i jego komentowania będą dostępne dopiero po zalogowaniu czyli wpisaniu "nazwy użytkownika” i „hasła”. Obie te informacje są uzgadniane i wpisywane do wewnętrznych danych strony w trakcie kontaktu telefonicznego z administratorem.
Jarek W.
email: admin@domena
UWAGA!!!
Strona 1 z 3